Adres : Kosiarzy 37 paw. 20,
02-953 Warszawa
E-mail :

Monitoring konstrukcji

Rozwój technologii daje nowe i dużo większe możliwości w każdej strefie przemysłu, również w budownictwie. Nowoczesne i ulepszone technologie, materiały i maszyny stawiają bardzo wymagające warunki budowania i wznoszenia konstrukcji.  Co powoduje konieczność monitorowania konstrukcji i budowli oraz ich wpływu na sąsiednie otoczenie. Monitoring konstrukcji jest niczym innym niż ciągłą obserwacją stanu technicznego konstrukcji w celu detekcji, lokalizacji oraz identyfikacji uszkodzeń. System monitoringu ma za zadanie kontrolować parametry, które decydują o niezawodności budynku oraz zapewnić bezpieczeństwo osób znajdującym się w budynku, jak również kontrolować koszty utrzymania budynku. Czujniki światłowodowe wykorzystuje się do monitorowania tuneli, zapór, mostów, wieżowców, zabytków i innych konstrukcji. Czujniki są odpowiedzialne za pomiar deformacji, do której zalicza się rozwarcie rys, pęknięć, drgań, temperatury, pochylenia, jak również współpracy nowego betonu ze starym.

 Korzyści płynące ze stosowania monitoringu konstrukcji:
- Ciągła obserwacja
- Zwiększone bezpieczeństwo
- Wykrywanie uszkodzeń we wczesnym etapie
- Oszczędność kosztów i czasu


 
 

Od ponad 30 lat INTERLAB jest niezawodnym partnerem dla setek polskich firm i instytucji publicznych.Nasza specjalność to aparatura kontrolno-pomiarowa na potrzeby telekomunikacji, jak również instrumenty naukowo-badawcze dla uczelni.

Nasz serwis - podobnie jak wiele innych stron WWW - wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Zobacz politykę prywatności